Żywica poliuretanowa idealnym materiałem na posadzkę

Siudym 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, z czego powinna być zrobiona posadzka, żeby nie musieć przesadnie przejmować się jej konserwacją, to odpowiedzi jest wiele, ale jedna z nich zasługuje na szczególną uwagę. Żywica poliuretanowa to materiał, który idealnie zadba o bezpieczeństwo i dobry stan Twojej posadzki.

Żywica poliuretanowa - właściwości

Ważne jest nie tylko to, żeby posadzka była wytrzymała, ale również cechowała się walorami estetycznymi, które uprzyjemnią nam ogólne wrażenie płynące z przebywania w danym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o czysto funkcjonalne aspekty, żywica poliuretanowa chroni przed uszkodzeniem, wilgocią, chemikaliami, zmiennymi temperaturami i zwyczajowym użytkowaniem i eksploatacją. Jeśli zaś chodzi o kwestie wizualne - mnogość dostępnych kolorów i łatwa łączność z innymi elementami, sprawiają, że wzór posadzki może być naprawdę niepowtarzalny.

Żywica poliuretanowa na podłogę? Jak najbardziej!

Jeśli potrzebujemy materiału, który jest odporny na obtarcia i powstawanie rys, a jego elastyczność zapewni mu niemal całkowitą niewrażliwość na uszkodzenia w wyniku uderzeń czy tzw. mikropęknięcia, żywica poliuretanowa na podłogę będzie wartościowym rozwiązaniem, którym będziesz się cieszyć przez lata. Jej praktyczne właściwości przez lata były doceniane w lokalach usługowych, halach gimnastycznych czy w budynkach użyteczności publicznej. Jednak te czasy już minęły i żywica poliuretanowa śmiało wchodzi na salony - a to wszystko dzięki dywersyfikacji możliwych kombinacji i szerokiej oferty dostępnych wariantów. Nie bez znaczenia jest również łatwość użytkowania, którą docenili profesjonaliści.

Jeśli jeszcze nie przekonuje nas żywica poliuretanowa, opinie na jej temat powinny

To własnie po żywicę poliuretanową sięgają projektanci wnętrz, bo wystarczy nakładać ją w cienkich warstwach, a odporność na promienie UV chroni ją przed problemem wyblaknięcia, co może się zdarzyć w przypadku innych materiałów w częściej nasłonecznianych punktach pomieszczenia. Co więcej, posadzka poliuretanowa bez problemu może zostać połączona z rozmaitymi elementami ozdobnymi - np. z kruszywem - co umożliwia utworzenie niebanalnych i ciekawych wzorów. Jako materiał względnie nowy pod względem eksploatacji przez artystów, żywica cieszy się dużym uznaniem ze względu na swoją oryginalność i łatwość w wykorzystaniu. Choć utwardzona nie jest wdzięcznym obiektem do obróbki, to w formie płynnej stanowi idealne wypłenienie do form rzeźbiarskich. Ze względu na coraz większą popularność żywicy poliuretanowej, nie musimy przejmować się tym, że zostanie źle odebrana, kiedy zostosujemy ją we własnej przestrzeni.

 

Siudym
Autor

Siudym

Publikacje tego autora