Żywica epoksydowa z sukcesem podbija salony

Siudym 

Żywica epoksydowa to coraz bardziej popularny materiał, który od jakiegoś czasu przestaje się kojarzyć wyłącznie z powierzchniami usługowymi i budynkami użyteczności publicznej, a dosłownie zaczyna pojawiać się na salonach. Wszystko dzięki jej nietuzinkowym właściwościom.

Żywica epoksydowa - materiał z ogromnym potencjałem

Jeśli pomyślimy o branży wnętrzarskiej, żywica epoksydowa może przede wszystkim kojarzyć się nam z materiałem idealnie nadającym się do posadzki. To prawda - jej szeroka paleta zastosowań sprawdzi się w tym przypadku bez dwóch zdań, a dzięki swoim specyficznym właściwościom może posłużyć do stworzenia na posadzce ciekawej i nietuzinkowej mozaiki, która z pewnością odróżni ją od innych i nada całemu wnętrzu specyficznego klimatu. Możliwość barwienia żywicy (czy też mieszania jej z innymi elementami) pozwala na dokładne dostosowanie posadzki do wymogów projektu aranżacyjnego. 

Żywica epoksydowa - właściwości

Jeśli na warsztat bierzemy taki materiał, jakim jest żywica epoksydowa, właściwości powinny nas zaskoczyć wyłącznie na plus. Po zastygnięciu jest oczywiście odporna na ścieranie, zarysowania czy uderzenia, spowodowane np. upadkiem na nią przedmiotu z dużej wysokości, a jej pielęgnacja jest stosunkowo łatwa. Żywica epoksydowa jest także odporna na wysokie temperatury, ale i wilgoć i rozmaite rodzaje cieczy. Opiera się nawet niektórym substancjom chemicznym, takim jak kwasy czy roztwory soli. 

Żywica epoksydowa do drewna

Co jednak, jeśli wyjdziemy nieco poza standardowe ramy, i pomyślimy o żywicy nieco bardziej artystycznie? Okazuje się, że żywica epoksydowa do drewna pasuje wcale nie gorzej niż do "standardowych" powierzchni. Za jej pomocą można nie tylko komponować nietuzinkowe postaci, ale również... meble. Żywica epoksydowa jest substancją wodoodporną, a jej właściwości ochronne tylko zwiększają jej wartość, kiedy przychodzi do zabezpieczenia drewnianych elementów. Za jej pomocą można skutecznie wykończyć blat stołu, co uczyni go odpornym nie tylko na ciecz, ale i wysoką temperaturę i ogólne użytkowanie. Żywica może być wykorzystana nie tylko jako wykończenie, ale również jako jedna z głównych składowych mebla. To dzięki użyciu żywicy epoksydowej możemy skonstruować np. tzw. "stół rzeczny". Ten imponujący mebel charakteryzuje się, jak sama nazwa wskazuje, "rzeką" płynącą przez drewniany korytarz. Ten efekt możemy uzyskać wylewając między deski właśnie żywicę epoksydową. Jeśli chcemy spróbować się z tym projektem, to obsługa sklepu Techniart pomoże nam wybrać odpowiednią żywicę.             

Siudym
Autor

Siudym

Publikacje tego autora