Wirtualny system monitoringu dla firm ochrony

Barmicha 

Wyobraźmy sobie sytuację, w której całkowity nadzór nad systemem monitoringu prowadzimy zdalnie z każdego miejsca na świecie. Wizja wprost z sensacyjnych filmów z absurdalną fabułą? Nic z tych rzeczy! Dzisiaj praktycznie wszystko jest w zasięgu ręki, o ile oczywiście mamy dostęp do Internetu. Również systemy monitoringu uległy cyfryzacji i nie potrzebujemy już dużego zaplecza sprzętowego, które udźwignęłoby całą infrastrukturę.

Wirtualny system monitoringu dla firm ochrony

Dzięki usłudze SaaS (Software as a Service), otrzymujemy dostęp do oprogramowania, którego nie trzeba instalować i nie zajmuje ono mocy obliczeniowej naszego sprzętu. Cała ta sfera jest po stronie producenta, który udostępnia nam software, w taki sposób, jakbyśmy logowali się np. do portalu społecznościowego. Całe oprogramowanie jest zintegrowane w kilku aplikacjach, które włączamy z poziomu przeglądarki. To wszystko - żadnej dodatkowej ingerencji w nasz sprzęt. Właśnie takie rozwiązania umożliwia chmura. Do monitoringu nie potrzebujemy już wielu działań z naszej strony!

System monitorowania alarmów dostępny od ręki

Safestar - wirtualna stacja monitorowania alarmów, wideo oraz GPS - to dzieło polskiej firmy DMSI. Poza swoimi głównymi funkcjami, zapewnia nam również dodatkowe możliwości, takie jak np. łączność głosowa VoIP, książki ochrony, automatyczne raporty, alerty i wiele, wiele innych. Zakres możemy dostosować do własnych potrzeb. Choć Safestar jest dedydkowany przede wszystkim dla firm sieciowych, które mają do nadzoru od kilku do nawet kilkuset placówek, kamer, alarmów i samochodów, to może działać również jako system do monitorowania pojazdów czy pojedynczych osób. 

Monitoring domu przez telefon? Jak najbardziej!

SafestarGo to mobilna aplikacja z systemem do monitoringu, która świetnie sprawdzi się do "mniejszych" zadań - właśnie takich jak np. monitoring domu przez telefon czy wspomniany wcześniej nadzór pojazdów. Wszystko, co wchodzi w zakres działań związanych z GPS Security może być obsługiwane przez Safestar. Istnieje również wersja próbna, SafestarFree, która pomoże nam w rozeznaniu się w działaniu aplikacji i, jak sama nazwa wskazuje, jest darmowa. Chmura do monitoringu jest używana bardzo efektywnie, dzięki czemu z powyższych usług możemy korzystać nie tylko na komputerach, ale właśnie także na telefonach.

Skala przedsięwzięcia nie ma znaczenia

Safestar został stworzony z myślą o dużych firmach, które muszą nadzorować pracę wielu obiektów i złożonej infrastruktury. Nie oznacza to jednak, że pojedyncze elementy tego systemu monitoringu nie nadadzą się do działalności mniejszego formatu. Czy do nadzoru jest sieć sklepów wielkopowierzchniowych czy pojedynczy, prywatny budynek, Safestar znajdzie swoje zastosowanie. Dodatkowo, dzięki możliwości nadzoru, którą mamy w praktycznie każdym miejscu na świecie, o ile możliwy jest dostęp do Sieci, mamy pełną swobodę przy używaniu systemu. Ostatecznie jest to też po prostu niezwykle opłacalne rozwiązanie, bo nie wymaga zakupywania żadnych dodatkowych usług czy sprzętu - wystarczy wykupić dostęp do Safestar i zoptymalizować go do swoich potrzeb z pomocą pracowników DMSI.

 

 

Barmicha
Autor

Barmicha

Publikacje tego autora