Rozwód kościelny, czy jest możliwy

ART SEO 

Interesuje Cię unieważnienie małżeństwa kościelnego? Wspólnie ustalimy przesłanki i przyczyny, a następnie skutecznie przeprowadzimy Cię przez sprawę aż do finału, czyli rozwodu kościelnego.

Z jakich powodów mogę uzyskać unieważnienie małżeństwa – rozwód kościelny, jaki jest przebieg postępowania oraz czy w moim przypadku jest możliwy skrócony proces o unieważnienie małżeństwa kościelnego –  takie pytania najczęściej zadają  osoby chcące uregulować swoją sytuację prawną w Kościele Katolickim.

Jako specjaliści od prawa kanonicznego chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi doświadczeniami oraz przybliżyć problematykę tak samych przyczyn dla których można ubiegać się o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Stwierdzenie nieważności małżeństwa, błędnie nazywane jako rozwód kościelnyunieważnienie małżeństwa czy unieważnienie ślubu, to efekt długotrwałego postępowania, do którego jesteśmy merytorycznie przygotowani.

Proces bada również okoliczności, odnośnie zgody małżeńskiej, czyli pewne zobowiązania, które dotyczącą związku małżeńskiego w kościele. Taką okolicznością odnośnie przyrzeczenia małżeńskiego, jest zgoda wobec partnera na posiadanie potomstwa, gdzie jedna ze stron w okresie przedślubnym, nie wspominała o niechęci do posiadania potomstwa. Takie zobowiązanie do dopełnienia małżeństwa wyrażone w momencie zgody małżeńskiej, powinno być spełnione w akcie pożycia małżeńskiego. W przeciwnym razie strona ma możliwość wnioskowania o stwierdzenie nieważności omawianego małżeństwa kościelnego z tytułu : wykluczenie potomstwa przez którąś ze stron.

Aby bardziej przybliżyć możliwości wnioskowania o proces kościelny na podstawie argumentacji wypełniającej ramy prawne przesłanek, zapraszamy do kontaktu z kancelarią prawa kanonicznego w Warszawie adwokat koscielny

ART SEO
Autor

ART SEO

Publikacje tego autora