Psychologia czy to dobry wybór?

Piotr Karolak 

Psycholog jest to niezwykle ważny zawód dla nas wszystkich. dzięki psychologom możemy czuć się lepiej sobą samym oraz psycholog może rozwiązać część z naszych problemów. W Polsce jest to niezwykle popularny kierunek wśród studentów. jednak tylko nieznaczna część kończy studia i pracuje w zawodzie. W artykule opowiemy więcej o zawodzie psychologa.

Psychologia – od czego zacząć?

Jeśli chciałabyś stać się psychologiem powinieneś lubić kontakt z ludźmi oraz rozwiązywać. później mieć również oraz chęć poznawania drugiego człowieka. na kierunki psychologiczne liczą się wyniki z matur przedmiotów takich jak polski oraz WOS. W każdym dużym mieście jest kierunek psychologia dla studentów, oferowane są różne specjalizacje więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nie zapominajmy że psychol wielu lat nauki oraz doświadczenia czyli pracy z pacjentami. tylko wiele godzin przepracowanych daje tam sprawdzenia metod ich skuteczność.

Psycholodzy czym się zajmują

W Warszawie najbardziej popularną uczelnią o kierunku psychologicznym jest Akademia pedagogiki specjalnej. Co roku uczelnia ta przyjmuje kilkaset studentów kierunek psychologia. Dowiesz się psycholog nie jest lekarzem i wynik się stać musisz skończyć dodatkowe studia i wyrobić specjalizację lekarską. Dowiesz się również czy psycholog może przepisać leki oraz wystawić l4. Nierzadko zdarza się że praca psychologa jest bardziej wymagająca niż nam się wydawało to w początkowej fazie studiów. Jednak nie zniechęcaj my się zobaczymy że praca z nim człowiekiem jest fascynująca. Psycholodzy pracują z innymi ludźmi. 

Czy znajdę prace po Psychologii?

 

Wiele osób na kierunkach psychologicznych zastanawia się czy po zakończeniu studiów znajdzie pracę. jak pokazują badania psychologów najwięcej potrzeba jest w mniejszych miejscowościach. Znajdują oni zatrudnienie szkoła oraz innych ośrodkach wychowawczych. dodatkowo jeśli posiadasz już doświadczenie możesz otworzyć własny gabinet psychologiczny i przyjmować klientów. są to najczęściej długotrwałe działania które zapewniają ci wystarczającą ilość klientów do pracy codziennej. Psycholog zarabia minimalnie 2000 netto, natomiast jeśli posiada już duży staż możesz zarabiać kilkukrotnie więcej. Podsumowując nie każdy może zostać psychologiem natomiast jeśli czujesz że taka praca podoba dzisiaj spróbuj zagłębić się mocniej w temat międzyludzkich a może okazać się że zostaniesz bardzo dobrym specjalistą oraz pomożesz wielokrotnie innym ludziom.

Piotr Karolak
Autor

Piotr Karolak

Publikacje tego autora