Łagodna kawa ziarnista wysokiej jakości od polskiego producenta?

Barmicha 

Mówi się, że najlepsza kawa pochodzi z dalekich zakątków świata. W Internecie regularnie można spotkać artykuły o rzadkich czy ekskluzywnych odmianach tego napoju. Czy dobra kawa może być produkowana również w Polsce? Skąd sprowadza się ziarna kawy do naszego kraju i dlaczego warto zaopatrywać się u krajowych producentów?

Łagodna kawa ziarnista wysokiej jakości od polskiego producenta?

Kawa jest napojem wszechobecnym i zauważamy to od najmłodszych lat, choć początkowo możemy słyszeć, że jest to napój dla dorosłych i być może jeszcze jesteśmy za młodzi na to, by kawę pić. Oswajamy się z tym napojem i myślą o tym, że kiedyś będzie obecny w naszym życiu aktywnie, co zresztą szybko się potwierdza, ponieważ automaty z kawą znajdziemy zarówno w urzędach, jak i na uniwersytetach czy w biurowych korytarzach. Kawa kojarzy się z pracą, kojarzy się z pobudzeniem organizmu, ale też - coraz częściej - kojarzy się z relaksem. Dzieje się tak dlatego, że dojrzewamy konsumencko i rośnie nasza świadomość tematu. Wiemy już, że kawa w kawiarni będzie lepsza od tej z automatu, a jeśli zainwestujemy w profesjonalny ekspres i odpowiedniej jakości ziarna to sami będziemy w stanie raczyć się pysznym najpojem.

Kawa ziarnista w Polsce

Historia kawy w Polsce sięga końca XVII wieku, jednak na dobre zagościła w upodobaniach naszych krajan na przełomie z wiekiem XVIII. Wówczas stała się bardziej popularna, co wiązało się z powstaniem pierwszych kawiarni. W XIX wieku istniały już firmy, które obracały tym towarem, a mniej więcej od połowy wieku XX kawa już na stałe trafiła do użycia. Rozwój rynku i samej branży sprawił, że do Polski zaczęto importować kawę dobrej jakości z wielu zakątków globu i produkować określone mieszanki już na miejscu. Łagodna kawa ziarnista znajdująca się w ofercie Poznańskiej Palarni Kawy Astra to właśnie jeden z tego typu produktów. Ziarna arabici są starannie zbierane i selekcjonowane z najlepszych plantacji w Azji, Afryce i Ameryce Południowej, co skuktuje niezwykle harmonijną mieszanką o jedwabistym, delikatnym smaku. To kawa ziarnista łagodna na tyle, że przypadnie do gustu nowicjuszom, a jednocześnie na tyle charakterystyczna, że zyska uznanie kawoszy. Łagodna kawa ziarnista Astra dzieli się na trzy rodzaje:

  • Tradycyjna - harmonijny i delikatny smak,

  • Espresso - mieszanka z wyraźnie zaakcentowanym charakterem tradycyjnego, włoskiego espresso,

  • Crema - aksamitne body, jedwabista crema i przyjemny aromat z nutami orzechowo-miodowymi.

Łagodna kawa ziarnista to tylko wycinek...

Poznańska Palarnia Kawy Astra ma tradycję sięgającą 1973 roku i od tamtego czasu główną ideą firmy jest zapewnianie polskim wielbicielom kawy produktów najwyższej jakości, które powstają z ziaren ze sprawdzonych źródeł z różnych zakątków Ziemi, takich jak:

  • Afryka - Kenia, Etiopia, Tanzania

  • Azja i Oceania - Indie, Papua Nowa Gwinea

  • Ameryka Południowa - Brazylia, Kolumbia

  • Ameryka Północna i Środkowa - Meksyk, Gwatemala, Honduras, Kostaryka, Kuba

 

Rozwój technologii działa tylko na korzyść całej branży, co przekłada się oczywiście na korzyść Klientów, bowiem przyczynia się do wzrostu jakości oferowanych wyrobów. Z kolei wzrost segmentu e-commerce przyczynił się do tego, że teraz ulubioną kawę możemy zamówić online, co jest nie tylko wygodne, ale i bezpieczne - biorąc pod uwagę obecnie panującą sytuację. Zaopatrywanie się u krajowego producenta to również korzyść finansowa. Nie wspominając o merytorycznym wsparciu, jakiego są gotowi udzielić pracownicy PPKA. To co, gotowi na rozpoczęcie przygody z kawą?

Barmicha
Autor

Barmicha

Publikacje tego autora