Kremacje Szczecin najwyższa jakość

Dfs 

Kremacje Szczecin najwyższa jakość usługi

Kremacje Szczecin najwyższa jakość

Kremacje Szczecin w zakładzie pogrzebowym Horus 

Salon usług pogrzebowych Horus w Szczecinie organizuje kremacje oraz wyprawia pogrzeby urnowe. Proces spopielania zwłok posiada wielowiekową tradycję i jest uznany przez wiele religii. Ostatnimi czasy kremacje stają się coraz popularniejsze. Ceremonie pochówku urny z prochami odbywają się podobnie jak pogrzeby trumien z zachowaniem wszelkich norm prawnych i etycznych. Urnę umieszcza się w grobie tradycyjnym, grobie urnowym lub specjalnej niszy ściennej – kolumbarium.

Według prawa kanonicznego kremacja została uznana i zaakceptowana jako dopuszczalna forma pochówku. Istotne jest jednak to aby zachować jego odpowiednią godność. Przede wszystkim za kremację nie mogą stać pobudki niezgodne z nauką katolicką.

Przed przystąpieniem do kremacji ciało składane jest w trumnie. Następnie poddane zostaje działaniu temperatury sięgającej 1200°C i trwa to około 90 minut. Uzyskane z ten sposób prochy umieszcza się w urnie, a ta trafia na ręce rodziny lub osoby odpowiedzialnej za organizację pogrzebu. Urna trafi podczas pogrzebu do grobu ziemnego, grobu urnowego lub do specjalnej niszy urnowej zwanej kolumbarium. Należy w tym miejscu dodać, że rozsypywanie prochów jest obecnie niezgodne z prawem i grozi za to kara.

Zanim zostanie wykonana kremacja, konieczne jest zarezerwowanie terminu w krematorium z odpowiednim wyprzedzeniem. Szczegółowe informacje udziela Salon Pogrzebowy Horus w Szczecinie.

dfs
Autor

dfs

Publikacje tego autora